CAMERA
DEPUTAȚILOR
Palatul
Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București
Telefon:
(021) 316 0300 (021) 414 1111
E-mail:
srp@cdep.ro
Comisiile
pentru raport:
*Comisia
pentru buget, finanţe şi bănci email: cp02@cdep.ro
*Comisia
pentru administraţie publică şi amenajarea teritoriului email: cp06@cdep.ro
*Comisia
pentru muncă şi protecţie socială email: cp07@cdep.ro
*Comisia
juridică, de disciplină şi imunităţi email: cp11@cdep.ro
Comisii
pentru aviz:
Comisia
pentru politică economică, reformă şi privatizare email: cp01@cdep.ro
Comisia
pentru industrii şi servicii email:
cp03@cdep.ro
Comisia
pentru sănătate şi familie
email: cp08@cdep.ro
Comisia
pentru învăţământ
email: cp09@cdep.ro
Comisia
pentru cultură, arte şi mijloace de informare în masă email: cp10@cdep.ro
Comisia
pentru tehnologia informaţiei şi comunicaţiilor email: cti@cdep.ro
Comisia
pentru transporturi şi infrastructură email: cp26@cdep.ro
Spre
știință :
-Președintele
Camerei Deputaților – Sorin-Mihai GRINDEANU
e-mail: cabinet.presedinte@cdep.ro ;
-Grup
Parlamentar PSD, e-mail: psd@cdep.ro
-Grup
Parlamentar PNL, e-mail: pnl@cdep.ro
-Grup
Parlamentar AUR, e-mail: aur@cdep.ro
-Grup
Parlamentar USR, e-mail: usrplus@cdep.ro
-Grup
Parlamentar UDMR, e-mail: udmr@cdep.ro
-Grup
Parlamentar SOS România, e-mail: grupsosromania@cdep.ro
-Grup
Parlamentar UPR, e-mail : upr@cdep.ro
-Grup
Parlamentar MINORITĂȚI e-mail: minoritati@cdep.ro
-Deputați
Neafiliați
ASOCIAŢIA JURIȘTILOR pentru APĂRAREA DREPTURILOR și LIBERTĂŢILOR (JADL), persoană juridică de drept privat fără scop patrimonial, cu caracter autonom, neguvernamental și apolitic, email: asociatia.jadl@gmail.com , telefon 0744369973 prin reprezentantul său legal, Președinte - Avocat Marina-Ioana Alexandru,
în
calitatea noastră de organizație nonguvernamentală care are drept scop apărarea
drepturilor și libertăților fundamentale ale cetățenilor României, (printre
altele) prin monitorizarea activităţii autorităţilor publice şi desfășurarea de
activităţi de îmbunătăţire a cadrului legislativ din România pentru respectarea
drepturilor și libertăților omului,
în
temeiul dispozițiilor dreptului la petiționare, a transparenței decizionale și
a dreptului la informare, coroborat cu autoritatea părintească și interesul
superior al copilului raportat la dispozițiile imperative ale CONSTITUȚIEI ROMÂNIEI,
respectiv,
Art.1
(1) – „România
este stat național, suveran si independent, unitar și indivizibil”... (3)
- „România este stat de drept,
democratic şi social, în care demnitatea omului, drepturile şi libertăţile
cetăţenilor, libera dezvoltare a personalităţii umane, dreptatea şi pluralismul
politic reprezintă valori supreme, în spiritul tradiţiilor democratice ale
poporului român şi idealurilor Revoluţiei din decembrie 1989, şi sunt
garantate”.... (5) - "În România, respectarea Constituției, a
supremației sale…este obligatorie" și (3) – “România este stat de
drept, democratic şi social, în care demnitatea omului, drepturile şi
libertăţile cetăţenilor, libera dezvoltare a personalităţii umane, dreptatea şi
pluralismul politic reprezintă valori supreme, în spiritul tradiţiilor
democratice ale poporului român şi idealurilor Revoluţiei din decembrie 1989,
şi sunt garantate.”
Art.8(2) -
“Partidele politice se constituie şi îşi desfăşoară activitatea în condiţiile
legii. Ele contribuie la definirea şi la exprimarea voinţei politice a
cetăţenilor, respectând suveranitatea naţională, integritatea teritorială,
ordinea de drept şi principiile democraţiei.”,
Art.16 – „(1)
Cetăţenii sunt egali în faţa legii şi a autorităţilor publice, fără privilegii
şi fără discriminări și (2) Nimeni nu este mai presus de lege.”
Art.22(1) - Dreptul
la viață și la integritate fizică și psihică ale persoanei sunt garantate,
Art.23(1) -
Libertatea individuală și siguranța persoanei sunt inviolabile,
Art.24(1) - Dreptul
la apărare este garantat. ,
Art.25
- (1)
„Dreptul la liberă circulaţie, în ţară şi în străinătate, este garantat.”
Art.26(pct.1) –
Autoritățile publice respectă și ocrotesc viața intimă, familială și privată...(pct.2)
- Dreptul persoanei de a dispune de ea însăși,
Art.29
–„Libertatea conștiinței” (pct.1) – „….nimeni nu poate fi constrîns să
adopte o opinie….contrar convingerilor sale.” (pct.2) „Libertatea
conștiinței este garantată.”,
Art.30(1)
„Libertatea de exprimare a gândurilor, a opiniilor sau a
credinţelor..........sunt inviolabile.”
Art.31(1,2,3,4) – Dreptul
la informație,
Art.44 - Dreptul
de proprietate privată,
Art.47(1) - Statul
este obligat să ia măsuri de dezvoltare economică și de protecție socială de
natură să asigure cetățenilor un nivel de trai decent,
Art.49 –
Protecția copiilor și a tinerilor,
Art.51 – Dreptul
la petiționare,
Art.52(1)–“Persoana
vătămată într-un drept al său ori într-un interes legitim, de o autoritate
publică, printr-un act administrativ sau prin nesoluţionarea în termenul legal
a unei cereri, este îndreptăţită să obţină recunoaşterea dreptului pretins sau
a interesului legitim, anularea actului şi repararea pagubei.”,,
Art.54(1) –
Fidelitatea față de țara este sacră,
Art.55(1) –
Cetățenii au dreptul și obligația să apere România,
Art.69(1) –În
exercitarea mandatului, deputații și senatorii sunt în serviciul poporului,
raportat
la
Art.2(1) – Suveranitatea națională aparține poporului român, care o
exercită prin organele sale reprezentative, constituite prin alegeri libere,
periodice şi corecte, precum şi prin referendum”,
Considerăm că este de datoria noastră să vă atragem
atenția asupra tuturor situațiilor de nelegalitate, anticonstituționalitate și
dol (viclenie, ca viciu de consimțământ) extrem de grave, având dreptul,
autoritatea și puterea să vă cerem cu fermitate, să stopați uzurparea,
distrugerea și trădarea insteresului național, pârghie în acest sens fiind (pe
lângă multe alte legi votate de dumneavoastră, parlamentarii) și PL-x nr.
286/2026 - Proiect de Lege privind aprobarea Ordonanţei de urgenţă a
Guvernului nr.7/2026 pentru modificarea şi completarea unor acte normative,
precum şi pentru adoptarea unor măsuri pentru creşterea capacităţii financiare
a unităţilor administrativ-teritoriale .
Având în vedere că atât votul acordat de către
Senat, precum și avizele favorabile date în unele comisii de aviz de la Camera
Deputaților, ne determinați să vă
NOTIFICĂM după cum urmează:
RESPINGEȚI DE ÎNDATĂ, DEFINITIV și
IREVOCABIL proiectul de Lege PL-x nr. 286/2026 privind aprobarea Ordonanţei de
urgenţă a Guvernului nr.7/24 februarie 2026, publicată în Monitorul Oficial nr.
146/25 februarie 2026, Partea I.
Acest proiect fiind pe de o parte o uzurpare a Legilor
Naturale și Constituționale, un atac la interesul național și la securitatea
vieții fiecărui membru al poporului român suveran.
A se reține : nu contestăm
necesitatea existenței și achitării unor anumite taxe, impozite și contrubuții
sociale pentru buna funcționare a aparatului administrației de stat, cu
respectarea în totalitate, absolut si necondiționat a omului în sine, a
drepturilor și libertăților fundamentale naturale și constituționale ale
românilor, în spiritul eticii, moralității, al legalității, al
binelui, al dreptății, al echității, și adevărului, precum și a statului român
de drept.
Orice „putere”legislativă și executivă
statală care condiționează dreptul la viață cu tot ceea ce cuprinde acest
drept, de plata taxelor și impozitelor, practic se declară, fără echivoc,
dușman al poporului și pericol pentru securitatea vieții și securitatea
națională.
Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr.7/24 februarie
2026 este absolut și în totalitate anticonstituțională, poziționând inițiatorii
săi și pe cei care deja au avizat, în stare de nedemnitate și dezonoare
profundă.
MOTIVE:
I.Din punct de vedere procedural, vă notificăm
că se impuneau în mod imperios următoarele:
1.Promovarea îndelungată, intensă și masivă, din
stadiul de inițiativă de proiect de OUG, prin toate mijloacele de comunicare în
masă, respectiv prin presa scrisă, audio, video, rețele de socializare,
site-uri, blog-uri, etc.;
2.Organizarea unor dezbateri ample și neîngrădite, cu
privire la intenția, motivele, scopul, conținutul și efectele reale ale acestui
act normativ, raportat la impactul social esențial asupra poporului român
suveran, cu consecințele devastatoare asupra drepturilor și libertăților
naturale și fundamentale ale noastre, românii, precum și asupra demnității
noastre, pe de o parte, iar pe de altă parte, asupra independenței unității și
indivizibilității statului român de drept.
Astfel, Guvernul României, în calitate de inițiator al
acestui OUG nr.7/24 februarie 2026, a îndeplinit o
procedură sumară formală, doar pentru a figura bifată o dezbatere publică.
Prin această modalitate dolosivă (vicleană) s-a
încălcat flagrant:
-dreptul poporului român suveran de a fi informat
corect, complet, etic, moral, în condiții de neutralitate și imparțialitate;
-dreptul poporului român suveran de a-și exprima liber
și neviciat consimțământul cu privire la acceptarea sau neacceptarea măsurilor
legislative din acest act normativ.
Poporul român suveran nu este nici o resursă, nici o marfă
perisabilă înmatriculată și nici proprietatea factorilor de decizie aleși
și/sau numiți.
II. Din punct de vedere juridic, vă notificăm
următoarele:
1.Cu privire la descentralizarea administrativă
„ în scopul consolidării autonomiei locale” sub pretextul creșterii
eficienței administrației publice, incluzând și transferurile între domeniile
de proprietate și unitățile administrativ teritoriale, vă învederăm că această
măsură creează o pârghie foarte periculoasă în șubrezirea independenței,
unității si indivizibilității statului român de drept.
Astfel se produce o fragmentare a teritoriului
României în unități administrativ teritoriale cu aptitudinea de a fi guvernate,
chiar și parțial, prin puterea suverană de comandă a altui stat.
Aici se înscrie, spre exemplu, insistența prin
toate mijloacele pentru obținerea autonomiei așa-zisului ținut secuiesc,
fapt de mare notorietate.
Suveranitatea statului român de drept asupra
întregului său teritoriu național are caracterul unei puteri publice continuu
exercitate, care este supusă dreptului de proprietate comună în devălmășie a
poporului român suveran.
Procesul descentralizării în administrația publică din
România, la acest moment, se realizează printr-o serie de proceduri care
cuprind:
-elaborarea
strategiilor generale și sectoriale;
-analize
de impact;
-organizarea
unor faze pilot,
Toate acestea asigurând fundamentul deciziilor și
eficiența procesului de descentralizare.
Prin eliminarea acestora, așa cum este prevăzut în OUG
nr.7/24 februarie 2026 și limitarea procesului de descentralizare exclusiv la
elaborarea proiectelor de legi sectoriale aferente, se elimină practic
verificarea de către mai mulți specialiști din diferite domenii, a necesității,
temeiniciei și a efectelor proiectelor de descentralizare.
Urmează ca prin aceste proiecte de descentralizare,
așa cum este prevăzut în acest OUG, să se dea posibilitatea conducerilor
administrațiilor publice locale și ministerului coordonator al procesului de
descentralizare, să adopte măsuri discreționare conform intereselor
politico-economice individuale și de grup.
Referitor la inventarierea bunurilor din domeniul
public al unităților administrativ teritoriale, prin înlocuirea ministerului
de resort cu instituția prefectului, ca organ care întocmește procedura de
atestare a inventarului, practic, se dă din nou posibilitatea adoptării
de măsuri discreționare conform intereselor
politico-economice individuale și de grup, cu ignorarea interesului național.
2.Prin identificarea cu drone și imagini
satelitare a clădirilor cu sau fără autorizație de construcție, sub
pretextul că unele dintre acestea ar putea fi neînscrise în evidențele fiscale,
este o intruziune flagrantă în viața intimă și privată a cetățenilor,
deschizându-se poarta larg abuzurilor de orice fel, cu privire la controlul și
supravegherea tuturor oamenilor aflați
în raza de acțiune a dronei, stelitului, etc...
În plus față de asta, nu se regăsesc nicăieri
în textul OUG nr.7/24 februarie 2026 aspecte esențiale cu privire la:
-stocarea,
prelucrarea și transferul imaginilor culese prin mijloacele menționate;
-consimțământul
liber exprimat și neviciat al fiecărui român în parte cu privire la controlul,
supravegherea și colectarea de imagini;
-cine
răspunde pentru abuzuri si cum;
-cine
este proprietarul serverului care va deține toate datele colectate;
-garanții,
sub sancțiunea legii penale, că serverul și soft-ul în care sunt stocate
imaginile și toate datele colectate, nu poate fi spart/piratat și toate datele
furate;
-dacă
datele imaginile culese sunt externalizate către alte state, uniuni de state,
organisme internaționale, entități publice și/sau private, în ce scop, din
dispoziția cui, cu ce titlu și cu ce drept.
3.Condiționarea vânzării-cumpărării bunurilor
imobile și autoturismelor de achitarea tuturor obligațiilor bugetare,
este o încălcare flagrantă a dreptului de proprietate garantat
prin Constituția României, art.44.
În mod absolut, indiscutabil și ne-negociabil, drept
de dispoziție asupra unui bun, nu-l are decât proprietarul acelui bun și nimeni
altcineva.
Dreptul
de proprietate este un drept autentic, obiectiv, veritabil, concret, efectiv și
indiscutabil.
Măsura acestei condiționări este total abuzivă, mai cu
seamă că dreptul de proprietate este intrinsec legat de dreptul la viață, la
un trai decent, la bunăstare, securitate, demnitate, independență, mediu
sănătos și sănătate, atribute și valori pentru care nimeni nu are dreptul de
ale aduce atingere.
Un abuz îl constituie si crearea platformei digitale
gestionată de Direcția Generală de Permise de conducere și Înmatriculări prin
care urmează a fi oferite servicii publice electronice, inclusiv eliberarea
certificatului de atestare fiscală, privind situația fiscală a vânzătorului și
cumpărătorului de autovehicule.
Dreptul de proprietate asupra bunurilor mobile și
imobile, pe de o parte și obligațiile bugetare, pe de altă parte, sunt două
concepte total diferite care nu se pot condiționa unul pe celălalt.
4.Cu privire la serviciul PatrimVen
„destinat să ofere instituțiilor publice acces la datele disponibile cu privire
la patrimoniul și veniturile cetățenilor”, vă notificăm următoarele:
-constituie
un abuz grav, având în vedere că nu se regăsesc nicăieri în textul OUG nr.7/24
februarie 2026 aspecte esențiale cu privire la:
-stocarea,
prelucrarea și transferul imaginilor culese prin mijloacele menționate;
-consimțământul
liber exprimat și neviciat al fiecărui român în parte cu privire la controlul,
supravegherea și colectarea de imagini;
-cine
răspunde pentru abuzuri si cum;
-cine
este proprietarul serverului care va deține toate datele colectate;
-garanții,
sub sancțiunea legii penale, că serverul și soft-ul în care sunt stocate
imaginile și toate datele colectate, nu poate fi spart/piratat și toate datele
furate;
-dacă
datele imaginile culese sunt externalizate către alte state, uniuni de state,
organisme internaționale, entități publice și/sau private, în ce scop, din
dispoziția cui, cu ce titlu și cu ce drept.
5.Faptul că se publică în Monitorul Oficial
Local listele atât cu debitorii persoane fizice și juridice care au restanțe
bugetare, cât și listele cu persoanele fizice și juridice care au
achitate la zi obligațiile bugetare, este un act de instigare la
desconsiderare, dispreț și umilință față de românii aflați în situație de
vulnerabilitate financiară, indiferent de cauza acestei stări.
Unul dintre motivele invocate de către inițiatorul
acestui OUG pentru utilitatea publicării acestor liste, respectiv că „
publicarea listelor contribuabililor fără restanțe poate stimula alte persoane
și entități să-și plătească obligațiile la timp, pentru a beneficia de
recunoaștere publică”, ceea ce denotă primul pas pentru implementarea
conceptului de „credit social”, mijloc ce reprezintă discreditarea,
discriminarea, umilirea și stigmatizarea tuturor acelora aflați în situație de
vulnerabilitate financiară, indiferent de motive.
Și
acest mecanism este unul dintre multe altele prin care se încalcă interdicția
de a se aduce atingere demnității omului.
6.Cu privire la condiționarea dreptului de a
conduce un autovehicul de achitarea amenzilor contravenționale, vă
notificăm următoarele:
-și
a ceasta măsură se înscrie în rândul abuzurilor și discriminărilor, alături de
celelalte prevederi menționate anterior, prin diferențierea celor care au
posibilitatea să achite amenzile și de cei care nu au această posibilitate.
-nu
se ia nicăieri în calcul faptul că o anumită amendă contravențională poate fi
aplicată abuziv, ceea ce în ultimii 6 ani se întâmplă foarte des;
-inițiatorii
acestui text de OUG nr.7/24 februarie 2026, voit sau nu, fac o confuzie majoră
și la acest capitol, între noțiunea de amendă contravențională, noțiunea de
sancțiune contravențională și plata amenzii.
Pentru aceeași contravenție prevăzută de Codul Rutier
și pentru care se aplică o anumită sancțiune prevăzută în mod expres, prin OUG
nr.7/24 februarie 2026 se produce o discriminare între cei care achită
amenda și pentru care este alocată o reducere substanțială a perioadei de
suspendare a dreptului de a conduce și cei care nu își plătesc amenda la
data expirării termenului de suspendare a dreptului de a conduce, din varii
motive și pentru care se prelungește suspendarea permisului până la plata
integrală a amenzii contravenționale de circulație.
7.Cu privire la protecția socială a unor
categorii de persoane vulnerabile, vă notificăm faptul că OUG nr.7/24
februarie 2026 încalcă inadmisibil de grav drepturile asistentului personal al
persoanei cu handicap grav și implicit al persoanei cu un astfel de handicap,
precum și drepturile persoanelor care beneficiază de sume acordate ca venit
minim de incluziune.
Se opresc pentru plata taxelor și impozitelor
restante, sume din indemnizația asistentului personal al persoanei cu handicap
grav și implicit al persoanei cu un astfel de
handicap însăși, precum și din sumele acordate ca venit minim de incluziune de care beneficiază acești
asistați sociali.
8.Cu privire la externalizarea colectării
creanțelor bugetare către executori judecătorești și/sau recuperatori de creanțe,
vă notificăm următoarele:
-prin
cesiunea creanțelor bugetare și fiscale locale, în mod cert și fără echivoc se
creează un haos, care de fapt este o situație foarte bine organizată de
deposedare a statului român de drept de teritorii și a românilor de
proprietăți, în favoarea altor entități, persoane fizice și/sau persoane
juridice străine de interesul nostru național.
9.Cu privire la numărul rolului nominal unic,
vă notificăm următoarele:
-aceste
prevederi sunt direct legate de „geamănul digital”, de „portofelul digital”,
de controlul si supravegherea totală a ființei umane, prin mijloace electronice
cu caracter dolosiv, ceea ce reprezintă un atac fără precedent și direct asupra
omului viu liber, cu voință liberă, conștiință, rațiune și simțire, precum și
asupra drepturilor și libertăților fundamentale naturale și constituționale ale
acestuia, fără consimțământul informat, liber exprimat și neviciat al omului,
prin niciun mijloc viclean.
Analizând textul PL-x nr. 286/2026 -
Proiect de Lege privind aprobarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr.7/2026
pentru modificarea şi completarea unor acte normative, precum şi pentru
adoptarea unor măsuri pentru creşterea capacităţii financiare a unităţilor
administrativ-teritoriale și al expunerii de motive pentru
acesta, constatăm că reiese fără putință de tăgadă faptul că în orice
condiții se creează o diferență, discriminare și umilire a acelora care sunt
din varii motive aflați în stare de vulnerabilitate financiară față de aceia
care au posibilitatea să nu aibe restanțe bugetare, iar această diferență este
făcută public.
De aici se nasc câteva întrebări esențiale
și legitime:
a)Ce se va întâmpla cu toți românii aflați în stare de
vulnerabilitate financiară prelungită și datorită căreia nu se mai pot redresa,
mai cu seamă că, este de notorietate publică dezastrul socio-economic în care
România a fost adusă prin politicile discreționare servile intereselor
personale și de grup din țara și din afara țării, împotriva nevoilor și intereselor
poporului român suveran?
b)Cum sunt și/sau vor fi ajutați acești oameni și de
către cine?
c)Cum li se asigură traiul decent, demnitatea umană,
securitatea vieții, accesul la servicii elementare, hrana, medicamentele,
îmbrăcămintea, utilităție, etc?
Din măsurile drastice și abuzive prin care
inițiatorii OUG nr.7/24 februarie 2026, dar și cei care în Parlamentul României
deja au încuviințat prin votul lor aceste măsuri și abuzuri, reiese clar că se
încalcă cu seninătate, aroganță și cinism drepturile și libertățile
fundamentale naturale și constituționale ale poporului român suveran, implicit
pe ale fiecărui român în parte, constatăm că practic și concret, toate
categoriile de români aflați în stare de vulnerabilitate financiară, în mod
mascat, sunt condamnați la moarte sigură, în chinuri de tot felul sau la
pauperitate.
Un alt aspect esențial care se manifestă
plenar împotriva nevoilor și interesulor noastre naționale, este politica
fiscală discriminatorie adoptată și aplicată românilor, micilor întreprinzători
autohtoni, firmelor românești mici si mijlocii, în comparație cu politica
fiscală care favorizează corporațiile, multinaționalele, holdingurile, etc. în
mod special cele cu capital străin.
Având în vedere toate notificările mai sus învederate
și pentru nealterarea eticii și moralității, raportat la o justă cauză, în
condiții de legalitate, vă cerem imperativ să dați o elementară dovadă de
respect și considerație față de poporul român suveran și să respingeți în
totalitate, absolut și irvocabil proiectul
de Lege PL-x nr. 286/2026 privind aprobarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului
nr.7/24 februarie 2026, publicată în Monitorul Oficial nr. 146/25 februarie
2026, Partea I.
Pentru stabilirea necesității achitării unor taxe,
impozite și contribuții bugetare de către români, se poate elabora un nou
proiect bazat pe bun-simț, etică, moralitate și așezare justă a acestora.
În cazul în care veți ignora această notificare, vom
considera atitudinea dumneavoastră un act de rea-credință, precum și dovada
indubitabilă a faptului că ați avut și aveți intenția de a ignora și încălca în
mod flagrant atât Legea suverană și fundamentală a țării – Constituția
României, precum și legile subsecvente care reglementează în mod imperativ
exercitarea libertății și a dreptului omului de a dispune de el însuși cu
demnitate, precum și a tuturor celorlalte drepturi cetățenești.
În cazul în care veți ignora această notificare și nu
îi veți da curs, atitudinea dumneavoastră va constitui și dovada abuzului de
putere pe care îl exercitați și care reprezintă un atac fără precedent la
însăși securitatea vieții individuale și colective a noastră, precum și la
securitatea națională.
Prezenta notificare este înștiințarea dumneavoastră și
punerea în întârziere referitor la toate aspectele notificate, cu privire la
situația de drept și de fapt creată precum și la prejudiciul național iminent ce
s-a generat în acești 36 de ani asupra societății, economiei, siguranței
naționale și securității vieții cetățenilor, astfel încât să nu puteți spune că
nu aveți cunoștință de situația învederată.
Vă informez că în temeiul dispozițiilor imperative ale
art.51 din Constituția României cu privire la dreptul la petiționare, coroborat
cu dispozițiile Ordonanței Guvernului nr.27/2002 cu modificările și
completările ulterioare, aveți obligația de a primi și înregistra acest
document-notificare și ulterior de a-l înainta spre știință persoanelor
abilitate de a lua act și de a se conforma celor notificate în baza temeiului
de drept invocat în preambul.
Aveți
obligația că după înregistrarea prezentei notificări, să-mi comunicați oficial,
de îndată, a numărului de înregistrare alocat, la datele de contact din antet.
Asociația
JURIŞTILOR PENTRU APĂRAREA DREPTURILOR ŞI LIBERTĂȚILOR
prin
Președinte - Avocat Marina-Ioana Alexandru
Sursa: https://www.facebook.com/share/p/1LWDzpmDBn/

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu
Decizia de publicare a opiniilor dvs. ne aparţine în întregime. Responsabilitatea juridică pentru conţinutul comentariilor dvs. va revine în exclusivitate. In cazul in care contin expresii necuviincioase sau calomnii suntem nevoiti sa-l anulam. Va multumim pentru intelegere.